SZBZX84C27LT1G
Diode: Zener; 0.3W; 27V; SMD; reel,tape; SOT23; single diode; 0.05uA
  • Производитель
    ONSEMI
  • Тип диода
    стабилитрон
  • Рассеиваемая мощность
    0,3Вт
  • Напряжение стабилизации
    27В
  • Монтаж
    SMD
  • Погрешность
    ±5%